LOGO

Rekolekcje wielkopostne - podsumowanie Drukuj Email
Wpisany przez Piotr Króliczak   
środa, 14 marca 2012 21:32
Dostosowanie tekstu dla potrzeb osób niepełnosprawnych

GrafikaW dniach 12- 14 marca 2012 roku uczniowie naszego gimnazjum brali udział w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych. Zajęcia w szkole odbywały się pod hasłem  „Chrześcijański Poznań”. Młodzież zebrała informacje na temat Katedry, Fary i Kościoła pw Świętego Wojciecha. Następnie uczniowie uczestniczyli w konkursie rekolekcyjnym przygotowując prezentację multimedialną, plakat oraz rozwiązując test. Komisja, składająca się z nauczycieli różnych przedmiotów dokonała oceny prac uczniów i wyłoniła zwycięzców. Klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy a uczestnicy rekolekcji drobny upominek.


Codziennie po zajęciach w szkole uczniowie gromadzili się na nauce rekolekcyjnej w kościele pw Najświętszej Maryi Panny na Świerczewie. Spotkania z młodzieżą prowadził ks. Marek Dudek z Sanktuarium Świętogórskiego w Gostyniu. Uczniowie z uwagą wsłuchiwali się w trzydniowe nauki dotyczące zagrożeń czekających na młodego człowieka w dzisiejszym świecie, bycia odpowiedzialnym za dokonywane wybory. Pogłębieniu refleksji nad swoim postępowaniem miało służyć uczestnictwo w nabożeństwie Drogi Krzyżowej oraz projekcji wartościowych filmów. Na zakończenie rekolekcji gimnazjaliści wraz z nauczycielami wzięli udział w nabożeństwie pokutnym z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz Mszy św. podczas, której rekolekcjonista zwrócił uwagę na wielką rolę Eucharystii w życiu duchowym każdego człowieka.

 

Poprawiony: czwartek, 15 marca 2012 14:38
 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla templates web hosting Valid XHTML and CSS.